HomeVideoterapie

logovideoterapie

99abb451-6a53-4a7d-a6d0-cb2ea795b14fLogopedické on-line videoterapie mohou využít klienti těchto zdravotních pojišťoven: VZP a OZP, a všichni ti, u kterých neproplácí logopedickou péči v našem zařízení jejich zdravotní pojišťovna. Videoterapie tedy mohou využít i klienti, kteří na klinickou logopedii dochází do jiného zařízení a zároveň dochází k nám jako samoplátci. Vhodná je především pro pacienty, kteří žijí dlouhodobě v zahraničí nebo se z vážného důvodu nemohou dostavit osobně do naší ambulance. 
Prostřednictvím videoterapií nelze uskutečnit vstupní logopedické vyšetření. Tato forma péče je určena pouze pro logopedické terapie a konzultace. 

Časté otázky

Nejsem klientem vašeho zařízení – mohu využívat logovideoterapie? 
Bohužel ne
. Prostřednictvím logovideoterapií není možné uskutečnit vstupní logopedické vyšetření. Z tohoto důvodu je služba určena pouze stávajícím klientům. Je ale možné se osobně dostavit do naší ambulance a po absolvování vstupního logopedického vyšetření pokračovat dále v logovideoterapiích. 

Kolik logovideoterapie stojí? 
Jedna logovideoterapie stojí 400 Kč (délka trvání 30 minut). Před zahájením videoterapií Vám bude vystavena faktura na min. 5 videoterapií. 

Jak videoterapie probíhá? Videoterapie probíhá většinou pomocí komunikačního nástroje Zoom (https://zoom.us). Nejdříve se s Vámi telefonicky spojíme a domluvíme termín videoterapie. Videoterapii pojměte stejně jako běžnou návštěvu logopedie – dítě v dostatečném předstihu před videoterapií upozorněte na to, že bude logopedie, připravte mu sešit na logopedii a případně další pomůcky, na kterých jste se s paní logopedkou domluvili. Snažte se zajistit dobré internetové připojení (stahování filmu, hraní on-line her, sledování youtube aj. na stejné IP adrese mohou kvalitu připojení negativně ovlivnit), klid v místnosti (sourozenec, který jakkoli vyrušuje nebo zasahuje do komunikace mezi logopedem a dítětem narušuje terapii nejen v logopedické ambulanci, ale také při videoterapii).

Pár minut před konáním videoterapie obdržíte do e-mailu odkaz pro virtuální místnost. V e-mailu na odkaz kliknete a automaticky se tak spojíte s Vaší paní logopedkou. Není potřeba nic instalovat. Při spojení s paní logopedkou nechte co nejvíce pracovat dítě, zasahujte co nejméně. Dítě pokud možno ale nenechávejte u počítače/tabletu samotné. Měli byste vidět co paní logopedka s dítětem procvičuje a vědět proč. Videoterapie mohou být pro děti stejně zábavné jako běžné logopedické sezení. V „Zoomu“ je možné ukazovat obrázky, kroužkovat správné odpovědi, kreslit, hrát hry. 
Na konci videoterapie Vám paní logopedka dá úkoly pro domácí cvičení a domluví další termín. 

Je možné případně využít Skype? 
Ano, možné to je. Nicméně Skype nenabízí tolik interaktivních možností jako Zoom. V případě, že preferujete Skype, upozorněte na to při domlouvání prvního termínu. 

Kontakt

Kytlická 779
Praha 9
190 00

775 070 906

info@logopedieprosek.cz